Od roku 2009 systemy ekonomiczne nie są już tak stabilne jak kiedyś. Tak jak ma to miejsce w wielu innych krajach, ta niestabilność wpływa także na polski rynek pracy. Ludzie tracą pracę i nie mają pewności co do swojej przyszłości. W tym samym czasie, holenderskie firmy szukają zmotywowanych i pełnych energii ludzi, którzy pozwolą zwalczyć problem niedoboru pracowników. Oferują one szeroki zakres prac, od produkcji do pozycji menadżerskich.
Co może dla Ciebie oznaczać wyjazd do pracy za granicę?
Holandia to zachodnioeuropejski kraj, położony przy Morzu Północnym. Od południa graniczy z Belgią a od wschodu z Niemcami. Stolicą kraju jest Amsterdam, ale rząd mieści się w Hadze. System polityczny Holandii to monarchia konstytucyjna z parlamentarnym zarządzaniem. Na czele rządu stoi król i jego ministrowie. Holandia to jeden z założycieli Unii Europejskiej oraz jeden z trzech krajów Beneluxu. (wraz z Belgią i Luksemburgiem).
Około połowa powierzchni kraju jest położona poniżej poziomu morza a kraj posiada wiele jezior i rzek. Historycznie Holandia znana jest ze swoich doskonałych umiejętności radzenia sobie z wodą i powodziami. Dzisiaj słynie ze swoich tuneli, grobli oraz systemów regulujących poziom wody (często można zobaczyć drogę, gdzie po jednej stronie zbiornik wodny jest na poziomie wzroku a po drugiej znacznie niżej). W przeszłości wiatraki pozwalały na utrzymanie odpowiedniego poziomu wód i irygację upraw, ale dziś są jednym z najbardziej typowych elementów holenderskiego krajobrazu. Całkowita powierzchnia kraju to 41 526 km2. Nazwa kraju – Holandia, tak naprawdę odnosi się jedynie do dwóch jego prowincji – Północna Holandia i Południowa Holandia (łącznie na kraj składa się ich 12).
Oficjalną walutą Holandii jest Euro. W kraju obowiązuje podatek progresywny a samo życie w nim często jest uważane za stosunkowo drogie. Chociaż oficjalnym językiem jest holenderski kraj sam w sobie jest bardzo międzynarodowy – prawie każdy mieszkaniec jest w stanie bez problemu porozumieć się po angielsku. Warto wiedzieć, że Holendrzy to bardzo bezpośredni i uprzejmi ludzie. Nie bój się więc prosić o radę. System handlu w Holandii znacząco różni się od tego jaki znamy w Polsce. Większość sklepów jest otwarta w dni robocze od 9:00 bądź 10:00 do 18:00. W soboty większość sklepów pracuje do 17:00, ale w poniedziałki duża część z nich jest zamknięta. W większych miastach wiele sklepów działa w niedziele. Każda z prowincji ma swoją ,,noc zakupów” (jeden dzień w tygodniu, zależnie od lokalizacji) kiedy sklepy pracują do 21:00.
Wszyscy mieszkańcy Holandii a więc również pracownicy z innych krajów Unii Europejskiej muszą być ubezpieczeni. Zaczynając pracę z NL-Jobs, Westflex i EG Personeelsdiensten zostanie Ci zapewniony zakres świadczeń socjalnych. Warto wiedzieć, że możliwe jest uzyskanie zwrotu podatku i ubezpieczenia społecznego od holenderskiego rządu. Zależy on od indywidualnej wysokości zarobków brutto. Pracownicy posiadający dzieci mogą uzyskać na nie ulgę, ale te formalności muszą zostać dokonane niezależnie przez każdą z zainteresowanych osób. NL-Jobs, Westflex i EG zapewniają każdemu pracownikowi nie tylko możliwość nowej i trwałej pracy w Holandii, ale też inny sposób podniesienia indywidualnych umiejętności – darmowe kursy języka holenderskiego organizowane specjalnie dla naszych pracowników, na których dodatkowo można zyskać bonus za obecność. Dojazd na i z kursów nasze firmy również zapewniają za darmo.
Czy Westflex oferuje interesujące dla Ciebie stanowiska pracy? To zależy!
Jeśli jesteś:
To możemy mieć pracę akurat dla Ciebie. Przyjdź odwiedzić nas w naszym biurze w Lublinie na ulicy Świętoduskiej 10 i dowiedz się więcej na temat oferowanych przez nas możliwości. Możesz też sprawdzić nasze kompetencje, bądź od razu się zapisać!