Praca w Holandii

Dlaczego warto pracować za granicą?

Od roku 2009 systemy ekonomiczne nie są już tak stabilne jak kiedyś. Tak jak ma to miejsce w wielu innych krajach, ta niestabilność wpływa także na polski rynek pracy. Ludzie tracą pracę i nie mają pewności co do swojej przyszłości. W tym samym czasie, holenderskie firmy szukają zmotywowanych i pełnych energii ludzi, którzy pozwolą zwalczyć problem niedoboru pracowników. Oferują one szeroki zakres prac, od produkcji do pozycji menadżerskich.

Co może dla Ciebie oznaczać wyjazd do pracy za granicę?

 • Zarobienie dobrych pieniędzy (nawet 3 razy więcej niż w Polsce)
 • Nowe doświadczenia
 • Poznanie nowych ludzi
 • Spotkanie z przygodą i szansą na karierę
 • Stworzenie nowej przyszłości dla siebie i swojej rodziny

Historia kraju w skrócie

Holandia to zachodnioeuropejski kraj, położony przy Morzu Północnym. Od południa graniczy z Belgią a od wschodu z Niemcami. Stolicą kraju jest Amsterdam, ale rząd mieści się w Hadze. System polityczny Holandii to monarchia konstytucyjna z parlamentarnym zarządzaniem. Na czele rządu stoi król i jego ministrowie. Holandia to jeden z założycieli Unii Europejskiej oraz jeden z trzech krajów Beneluxu. (wraz z Belgią i Luksemburgiem).

Około połowa powierzchni kraju jest położona poniżej poziomu morza a kraj posiada wiele jezior i rzek. Historycznie Holandia znana jest ze swoich doskonałych umiejętności radzenia sobie z wodą i powodziami. Dzisiaj słynie ze swoich tuneli, grobli oraz systemów regulujących poziom wody (często można zobaczyć drogę, gdzie po jednej stronie zbiornik wodny jest na poziomie wzroku a po drugiej znacznie niżej). W przeszłości wiatraki pozwalały na utrzymanie odpowiedniego poziomu wód i irygację upraw, ale dziś są jednym z najbardziej typowych elementów holenderskiego krajobrazu. Całkowita powierzchnia kraju to 41 526 km2. Nazwa kraju – Holandia, tak naprawdę odnosi się jedynie do dwóch jego prowincji – Północna Holandia i Południowa Holandia (łącznie na kraj składa się ich 12).

Życie w Holandii

Oficjalną walutą Holandii jest Euro. W kraju obowiązuje podatek progresywny a samo życie w nim często jest uważane za stosunkowo drogie. Chociaż oficjalnym językiem jest holenderski kraj sam w sobie jest bardzo międzynarodowy – prawie każdy mieszkaniec jest w stanie bez problemu porozumieć się po angielsku. Warto wiedzieć, że Holendrzy to bardzo bezpośredni i uprzejmi ludzie. Nie bój się więc prosić o radę. System handlu w Holandii znacząco różni się od tego jaki znamy w Polsce. Większość sklepów jest otwarta w dni robocze od 9:00 bądź 10:00 do 18:00. W soboty większość sklepów pracuje do 17:00, ale w poniedziałki duża część z nich jest zamknięta. W większych miastach wiele sklepów działa w niedziele. Każda z prowincji ma swoją ,,noc zakupów” (jeden dzień w tygodniu, zależnie od lokalizacji) kiedy sklepy pracują do 21:00.

Praca w Holandii

Wszyscy mieszkańcy Holandii a więc również pracownicy z innych krajów Unii Europejskiej muszą być ubezpieczeni. Zaczynając pracę z NL-Jobs, Westflex i EG Personeelsdiensten zostanie Ci zapewniony zakres świadczeń socjalnych. Warto wiedzieć, że możliwe jest uzyskanie zwrotu podatku i ubezpieczenia społecznego od holenderskiego rządu. Zależy on od indywidualnej wysokości zarobków brutto. Pracownicy posiadający dzieci mogą uzyskać na nie ulgę, ale te formalności muszą zostać dokonane niezależnie przez każdą z zainteresowanych osób. NL-Jobs, Westflex i EG zapewniają każdemu pracownikowi nie tylko możliwość nowej i trwałej pracy w Holandii, ale też inny sposób podniesienia indywidualnych umiejętności – darmowe kursy języka holenderskiego organizowane specjalnie dla naszych pracowników, na których dodatkowo można zyskać bonus za obecność. Dojazd na i z kursów nasze firmy również zapewniają za darmo.

Jakich ludzi poszukujemy?

Czy Westflex oferuje interesujące dla Ciebie stanowiska pracy? To zależy!

Jeśli jesteś:

 • Entuzjastyczny/a
 • Zmotywowany/a
 • Ambitny/a
 • Pełen/pełna energii
 • Towarzyski/a
 • Dwujęzyczny
 • Chętny/a do nauki

To możemy mieć pracę akurat dla Ciebie. Przyjdź odwiedzić nas w naszym biurze w Lublinie na ulicy Świętoduskiej 10 i dowiedz się więcej na temat oferowanych przez nas możliwości. Możesz też sprawdzić nasze kompetencje, bądź od razu się zapisać!